czwartek, 17 grudnia 2009

Głuchy telefon.

Tak właśnie jak robiłem sobie spis tego co się działo w tym roku w Augustowie, pomyślałem, co się stało z ofertą burmistrza miasta złożoną panu Kudraszewowi (nie wiem czy dobrze odmieniłem). Przypomnijmy z trzy miesiące temu Kazimierz Kożuchowski złożył ostateczną ofertę, zamiany Domu Turka na inną równie atrakcyjną posesję/działkę. Potem nastąpił okres ciszy, co prawda na początku różni OZI różnie mówili, a to że się zgodzi, a to że nie, ale żadnej wiążącej decyzji nie było. I tak jej nie ma do dzisiaj, co z lekka znerwicowało naszego burmistrza i postawił sprawę jasno. W styczniu odbędzie się spotkanie, na którym pan Kudraszew ma przedstawić swoje stanowisko i sprawa ma zostać definitywnie zakończona. Co zrobi zarządca Domu Turka nikt nie wie. Chociaż można trochę pogdybać. Ludzie nie wiedzieli, co to ma być ta równie atrakcyjna działka. Teraz pojawiły się głosy, że chodzi o trochę większą posesję przy ulicy Łaziennej. Może i trochę większa ta działka, ale gdzie Łaziennej do 3-go Maja.
wredny_pismak

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

nazwisko się nie odmienia

Anonimowy pisze...

a właśnie że się odnienia

Anonimowy pisze...

a właśnie, że nie

Anonimowy pisze...

Upartego...to bardzo trudno odmienić!

Anonimowy pisze...

62. ODMIANA NAZWISK. UWAGI OGÓLNE
Ogólne zalecenie dotyczące odmiany nazwisk polskich i obcych jest następujące: jeśli tylko jest możliwe przyporządkowanie nazwiska jakiemuś wzorcowi odmiany, należy je odmieniać.
Wybór odpowiedniego wzorca odmiany zależy głównie od: 1) płci właściciela, 2) jego narodowości, 3) zakończenia nazwiska (może chodzić albo o zakończenie fonetycznej formy nazwiska, albo o zakończenie tematu).
Nazwiska męskie polskie i obce zakończone na spółgłoskę odmieniają się jak rzeczowniki pospolite o tym samym zakończeniu, np. Nowak, Nowaka, Nowakowi; Schiller, Schillera, Schillerowi. Nazwiska typu Marzec, Kwiecień, Malec, Dudek, podobnie jak rzeczowniki pospolite o tym samym brzmieniu, mają w przypadkach zależnych obu liczb oraz w mianowniku liczby mnogiej temat oboczny bez e, np. Kwiecień, Kwietnia, Kwietniowi, Kwietniowie.- słownik poprawnej polszczyzny-PWN
A WIĘC ODMIENIA SIĘ!

Anonimowy pisze...

Następny inteligent się znalazł. Patrzę już kilku ten blog się dorobił. Mądrych strugają, komentują, że głupie wpisy, choć bez uzasadnienia i ich komentarze to dopiero głupie są. Specjalisto od kwaśnych jabłek, jak się nazwiska mają nie odmieniać? Rozumiem, że tak po amerykańsku ma być, "skoczcie po Anna Kowalska", bo się nazwisko nie odmienia buehehehe. Zanim coś napiszesz to się zastanów.