niedziela, 18 marca 2012

Proces grupowy poświęcony problemom Tolerancji

„Dopóki nie uczynisz nieświadomego- świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem” C.G.Jung

Proces grupowy jest metodą pracy z grupami stosowaną w psychologii procesu, służy rozwijaniu świadomości zarówno grupowej jak i indywidualnej.
Arnold Mindell - psychoterapeuta, fizyk, doktor psychologii, twórca psychologii procesu, stowrzył pojęcie głębokiej demokracji.

"(...) podstawowy problem demokracji nie dotyczy władzy. Chodzi o świadomość. Wyznacza ona zupełnie inny paradygmat. Świadomość wiąże się z dostrzeganiem tego, co dzieje się w nas samych, w naszych interakcjach, ze świadomością zmian w wysyłanych przez nas sygnałach, świadomością naszych snów, tego co najgłębsze."

Głęboka demokracja w grupie oznacza, że każdy wygłoszony pogląd ma w niej szansę zaistnieć, pomaga się go w pełni wyrazić, dopełnić.
Takie zasady obowiązują podczas procesu grupowego

Pod okiem doświadczonych psychoterapeutów i facylitatorów z Instytutu Psychologii Procesu w Warszawie będziemy mieli okazję uczestniczyć w procesie grupowym poświęconym TOLERANCJI.

KIEDY: 23 marca o godzinie 18.00
GDZIE: Miejski Dom Kultury
TEMAT: „Czy jesteśmy społecznością tolerancyjną ?”
Kolejne spotkania: 13.IV i 25V.

Zapraszamy wszystkich ciekawych, zainteresowanych, dla których nie jest obojętny rozwój naszego miasta, budzenie jego energii i ekspresji.

Brak komentarzy: